Lokalita

Turistika a okolie

Aktívny oddych tu nájdete počas každého ročného obdobia. Počas Vášho pobytu sa tu môžete venovať napríklad turistike, cyklistike, hubárčeniu, či spoznávaniu prírodných skvostov ako sú čisté banské tajchy s možnosťou vodných športov a zábavy alebo kultúrno-historických pamätihodností kraja.

 

 

Zimné obdobie

V zimnom období si tu na svoje prídu najmä milovníci lyžovania, ktorí si v 3 km vzdialenom lyžiarskom stredisku Salamandra Resort môžu do sýtosti vychutnávať 1,5 kilometra dlhú jazdu po stredne náročnej zjazdovke. Pre priaznivcov bežkovania máme skvelú správu – v okolí areálu je Vám k dispozícii až 13 kilometrov upravených bežeckých tratí.

Sportove aktivity v okolí do 15 km:

Banské múzeum v prírode

V prírode Banskej Štiavnice v malebnom údolí pod tajchom Klinger na okraji mesta sa nachádza Banské múzeum (banský skanzen). Banský skanzen má dve expozície – povrchovú a hlbinnú.

Prehliadková trasa vás zoznámi s banským dielom zo 17. – 19. storočia, starými banskými nástrojmi a zariadením. Najcennejším exponátom je podzemný konský ťažný gápeľ z 2. polovice 19. storočia. Pripomína časy, keď podzemnú vodu odčerpávalo dvetisíc koní a rovnaký počet ľudí. Je jediným zachráneným zariadením svojho druhu na Slovensku.

Salamandra Ski Resort

Lyžiarske stredisko SALAMANDRA Resort leží neďaleko Banskej Štiavnice a jedným z mála stredísk so sedačkovou lanovkou na okolí. Sedačka Doppelmayr obsluhuje jeden a pol kilometra dlhú stredna náročnú zjazdovku zjazdovku.

Zjazdovka je umelo zasnežovaná a stredisko ponúka aj večerné lyžovanie. Pre priaznivcov bežkovania je v okolí areálu 13 kilometrov bežeckých tratí. Samozrejmosťou je detský vlek a lyžiarska škôlka a nechýba ani požičovňa lyžiarskeho výstroja, či množstvo bufetov, kde môžete načerpať sily.